Popularne części do wózków Hyster

Wózki widłowe to maszyny, bez których nie obejdzie się żaden magazyn. Zarówno ogromne magazyny przyfabryczne, jak również te małe przysklepowe, korzystają z wózków każdego dnia. Czasami dochodzi do uszkodzeń lub zużycia się pewnych elementów, co może spowodować nie lada problem. Dlatego też warto posiadać pod ręką zapas części do wózków Hyster, które są bardzo często wykorzystywane w Polsce. Mowa przede wszystkim o takich podzespołach, jak zapasowe pompy hydrauliczne, zawory przeciążeniowe, dławiące i zwrotne, rozdzielacze. Jak również podobne elementy układu hydrauliki, który jest sercem każdego wózka.

Części do silników spalinowych i elektrycznych

Powyższe to jednak nie wszystko, ponieważ wózek zawiera również silnik spalinowy lub elektryczny z całym oprzyrządowaniem. Wśród części do wózków widłowych Mitsubishi warto posiadać między innymi zapasowe akumulatory, alternatory z regulatorem napięcia, paski klinowe. Uszkodzenie któregokolwiek z tych elementów w trakcie eksploatacji wózka spowoduje, że trzeba będzie go odstawić do momentu pozyskania odpowiednich elementów. Części do wózków BT, które warto również mieć to pompa wody wraz z termostatem i wężami. W wózkach tego producenta należy regularnie wymieniać podzespoły układu chłodzenia silnika spalinowego, ponieważ inaczej może dojść do wycieku chłodziwa, przegrzania silnika i jego zniszczenia. Tego z pewnością nikt by nie chciał, ponieważ remont motoru jest bardzo kosztowny.

Bezpieczeństwo operatora wózka widłowego

Nie można też zapomnieć o komforcie i bezpieczeństwie operatora. Jeśli przejrzymy katalog części do wózków Linde, znajdziemy tam między innymi zamienne szyby, siedzenie, przyrządy sterownicze. Te elementy są konieczne, by operator mógł pracować w sposób wydajny, bezpieczny i wygodny. Warto również posiadać zapasowe widły, ponieważ czasami dochodzi do ich złamania w najsłabszym punkcie, czyli tam gdzie są wygięte o kąt 90 stopni, tuż przy zamocowaniu do karetki wózka. Posiadając zapas części zamiennych wskazanych powyżej, z pewnością nie zaskoczy nas żadna nagła awaria wózka i nie dojdzie do przestoju w pracy.